Форум Свободы

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Свободы » Українська сторінка » Інтеграція на Захід: ЄС та НАТО>>"ЗА" і "ПРОТИ"


Інтеграція на Захід: ЄС та НАТО>>"ЗА" і "ПРОТИ"

Сообщений 21 страница 30 из 48

21

Sakartvelo написал(а):

Він буде вимушений кардинально поміняти політику по відношенню до цих країн.

Звичайно. Давайте уявим на хвилинку що завтра в європі війна, загальна. Де в цій війні місце України, реальне.

0

22

lapot написал(а):

Давайте уявим на хвилинку що завтра в європі війна, загальна. Де в цій війні місце України, реальне.

Чекай, війна кого з ким? Це ж має значення.

0

23

Annuitór написал(а):

Чекай, війна кого з ким? Це ж має значення.

Звичайно має.
Де гарантія, що теперішній бардак не закінчиться війною. Але кого з ким. На чієму ми боці? Самі невідомі, а ми говоримо про НАТО.

0

24

Тобто чітких умов немає. Добре.
Але думаю, це буде залежати від того, хто перший виявить агресію до України.
Сумніваююсь, що галичани які отримають "у подарунок" европейські бомби, чи росіяни України, які отримають такі ж "подарунки" від Росії, особливо, якщо при цьому загинуть їх рідні та близькі, будуть цілувати в одне місце ту країну, яка це зробила. В незалежності від їх попередніх політичних симпатій.
А на чиєму боці... на тому, хто буде за нас... а якщо таких не буде, то проти всіх. Хоч як би абсурдно це не виглядало.
Тому мабуть таки доведеться пристати до якогось табору, до початку цього гіпотетичного конфлікту. Проти всіх разом і 100 Україн не вистоїть.

0

25

Annuitór написал(а):

. на тому, хто буде за нас.

Я теж так вважаю. А виходячи з того, чо вступ у НАТО в такій ситуації навряд чи зможе гарантувати, що те НАТО буде "за нас", зате буде гарантувати, що Росія буде "проти нас", то в такий час нам в НАТО робити нічого.

Я розумію, що приклад примітивний аж занадто, я хотів сказати, що вступ в альянс не дає ніяких гарантій реальної підтримки, якщо це не буде збігатись з інтересами самого альянсу, зате відразу виводить Росію із стану деякої незовсім визначеності в стан ворогів. "А оно нам надо?"

Отредактировано lapot (2009-07-06 18:03:43)

0

26

lapot написал(а):

виводить Росію із стану деякої незовсім визначеності

Я на мене, то Росія вже давно визначилась, що Україна має бути у її складі. І буде домагатись цієї мети.

0

27

Annuitór написал(а):

Я на мене, то Росія вже давно визначилась, що Україна має бути у її складі. І буде домагатись цієї мети.

Згоден. Але вступати в НАТО тільки для того, щоб показати Росії своє відношення не є правильно. У нас чомусь виходить, що в ступ до НАТО, ЄС - самоціль. От ціль така - вступити, вступим і буде нам щастя. І починаєм шукати переваги цього вступу. Я такого не розумію. Я розумію,що такі серйозні кроки потрібно робити для вирішення конкретних питань, точніше комлексу питань. Вступ до тої чи іншої організації повинен бути просто очевидним і зрозумілим.

0

28

lapot написал(а):

У нас чомусь виходить, що в ступ до НАТО, ЄС - самоціль. От ціль така - вступити, вступим і буде нам щастя.

Можливо. Та якби нас ще до уього не підштовхували ззовні..

lapot написал(а):

Я розумію,що такі серйозні кроки потрібно робити для вирішення конкретних питань, точніше комлексу питань. Вступ до тої чи іншої організації повинен бути просто очевидним і зрозумілим.

Згоден. Але це можливо за більш менш стабільної ситуації. Коли ж увесь час іде тиск, то починають шукати куди від нього подітись. Закон фізики.
Я про що: з Заходу теж тиснуть, але (принаймі на перший погляд) той тиск здається меншим, тому країна та люди схиляються більш у той бік. Ну, десь так я це розумію.

0

29

Головою Європарламенту став друг України

Свернутый текст

Саме так радісно висловилася вчора Юлія Тимошенко, на півслові обірвавши свою ура-пафосну промову на 10-му з’їзді партії „Батьківщина”. І мала всі підстави назвати новообраного голову Європейського парламенту Єжи Бузека „другом України”. Цей відомий політик і на посаді прем’єр-міністра Польщі, і будучи депутатом найвищого представницького органу об’єднаної Європи, послідовно підтримував демократичні реформи в Україні та європейську інтеграцію нашої держави.

Німецького політика від партії ХДС Ганса-Герта Петтерінга змінив на посту голови Європарламенту перший за всю історію цього органу представник постсоціалістичного сегменту ЄС. Цей вибір європарламентаріїв став очікуваним. Навіть основний конкурент Бузека в Європейській народній партії, підтримуваний Сильвіо Берлусконі італійський парламентарій Мауро Маурі зняв свою кандидатуру, визнавши важливість обрання глави законодавчої влади ЄС від країни, що «вийшла з-поза залізної завіси».

Попередньо дві найбільші фракції Європарламенту – ЄНП і соціалісти – досягли угоди про поділ п’ятирічного терміну головування навпіл: щоб у перші два з половиною роки Європарламент очолював представник ЄНП, а друга половина терміну дісталася кандидатові від соціалістів. Цікаво, що підтримка кандидатури Бузека – чи не єдиний пункт, на якому зійшлися прем’єр Польщі Дональд Туск (у чию партію „Громадянська платформа” недавно вступив до того безпартійний Єжи) та президент Лєх Качинський, які перебувають між собою у такій конфронтації, яка змушує згадати стосунки між Ющенком та Тимошенко.

Але було б несправедливо вважати Єжи Бузека просто „фішкою”, об’єктом політичного компромісу. Цей політик здобув репутацію сильної і яскравої особистості. Він продемонстрував не лише наявність стійких ліберальних та демократичних переконань, а й уміння їх захищати та послідовно реалізувати. Мирний професор хімії став свого часу одним з найполум’яніших трибунів знаменитої „Солідарності”, правозахисником, лідером мирної антитоталітарної революції в Польщі.

У 1997–2001 роках Бузек очолював уряд Польщі – і це рекордний термін для польських прем’єрів. Разом з віце-прем’єром Єжи Бальцеровичем він став ідеологом і двигуном радикальних економічних реформ, які після тяжкого короткотривалого шоку принесли польській „господарці” оздоровлення й підйом. Цим досвідом він намагався поділитися з Україною. В інтерв’ю газеті „День” у 1999 році він казав: „Якщо ми починаємо перебудову системи, яка була поганою, ми повинні бути готові до того, що на якийсь час ситуація погіршає. Це можна порівняти з ремонтом будинку. Ми якось жили в старому, не дуже зручному будинку. Під час ремонту дуже погано. Але через декілька місяців ми отримуємо дуже красивий, функціональний будинок і відчуваємо себе в ньому набагато краще, ніж раніше... Влада повинна думати про майбутнє в перспективі...”

На жаль, в Україні так і не з’явилися свої Бузеки та Бальцеровичі. Тому й досі маємо замість продуманих економічних реформ повільну й безсистемну економічну шизофренію.

Свого часу Єжи Бузек високо оцінював діяльність Віктора Ющенка на посаді прем’єр-міністра. Невдовзі після відставки останнього на традиційному міжнародному економічного форуму "Криниця-2002" він сказав у своєму виступі: "Хочу нагадати всім, що в Україні був один рік економічного зростання. І цим зростанням Україна зобов’язана уряду Ющенка".

Бузек став першим поляком, який виступив з трибуни революційного Майдану 24 листопада 2004 року. „Я вірю, що у вас усе вийде, як вийшло у нас за часів "Солідарності", – сказав демонстрантам керівник делегації Європарламенту.

Саме Ежи Бузек представив 2 грудня 2004 року в Києві чотири умови врегулювання кризи, запропоновані Європарламентом: 1) вирішити кризу без застосування сили; 2) зберегти територіальну цілісність України; 3) повторити другий тур виборів, але без фальсифікацій і без можливості голосувати за відкріпними талонами; 4) забезпечити обом кандидатам рівний доступ до ЗМІ. Фактично вони лягли в основу домовленостей, що дали змогу вийти з украй небезпечної кризи без кровопролиття.

Ще у вересні 2001 року тодішній прем’єр Польщі Бузек висловив переконання, що Євросоюз у питанні глобалізації та розширення своїх меж не може не враховувати наявності „такої потужної країни, як Україна”. Виступаючи на економічному форумі "Криниця-2001", Бузек висловив сподівання, що Україна найближчим часом "підійде до можливості вступу в ЄС".

Важко переоцінити роль Єжи Бузека в успішному голосуванні Європарламенту два роки тому в Страсбурзі за рекомендації Раді ЄС і Єврокомісії щодо мандата на переговори про нову поглиблену угоду між Україною і ЄС. "Важливо, що в цьому документі є положення, яке говорить про те, що наш новий формат відносин має вийти за рамки Угоди про партнерство і співпрацю, яка працює зараз, і позначити амбітні реформи порядку денного України, які повинні привести наші переговори до угоди про асоціацію й надати Україні європейську перспективу та можливість членства в ЄС. Це заявлено дуже чітко", – відзначив тоді Бузек.

У той же час як прагматик Єжи Бузек застерігає Україну від ейфорії: так, Європа має дати сигнал про членство в ЄС, але про конкретні терміни вести мову зарано. Він нагадав, що Польща заявку подала в 1994 році, а членом ЄС стала лише у 2004. Але тепер, коли Бузек очолив Європарламент, Україна з подвоєною увагою чекатиме на цей сигнал. Зокрема, Тимошенко заявила, що угода про асоціацію з ЄС має бути підписана наприкінці поточного або на початку наступного року.

Для України дуже важливо, що Єжи Бузек уже багато років опікується проблемами енергетичної безпеки й диверсифікації джерел постачань енергоносіїв. Стратегічна мета для нього – позбутися газової залежності від Росії. Наприкінці свого прем’єрства він підписав угоди про постачання в Польщу норвезького газу, але вони були фактично анульовані його наступником, лівоцентристом Лєшеком Міллером.

У 2006 році, після першої „газової війни” Росії проти України, Бузек став одним з авторів відкритого листа європейських політиків, у якому Росію звинувачували у використанні «енергетики як знаряддя впливу на сусідні країни, що орієнтуються на Захід». І надалі у всіх газових спорах, у яких брала участь Москва, Бузек наголошував на необхідності зайняти жорсткішу позицію із забезпечення незалежності від російської енергетики й курирував багато проектів у цій сфері в Польщі. Крім того, новообраного голову Європарламенту називають одним з авторів проекту «Східне партнерство».

У березні 2006 року на відкритих дебатах у Брюсселі за участю тодішнього міністра економіки України Арсенія Яценюка Єжи Бузек сказав промовисту фразу: „Інтеграція України в Європейський союз має визначальне значення для зміцнення енергетичної безпеки на континенті”. Він підкреслив, що Київ і Брюссель мають приділяти особливу увагу питанню раціоналізації використання енергоресурсів і будівництву газо- й нафтопроводів в обхід Росії.

А все йде того, що Україні ой як знадобиться підтримка європейських структур у майбутніх газових війнах з боку Росії...

0

30

Інформація для роздумів....  http://i019.radikal.ru/0802/f3/d401bcb531b6.gif

Частка мусульман у населенні Європи зросте з нинішніх 5% до 20%
На середину XXI століття мусульманське населення країн Євросоюзу становитиме п`яту частину. Згідно з даними новітньої доповіді американського Інституту міграційної політики, до 2050 року частка мусульман зросте з нинішніх 5% до 20%, повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на «The Daily Mail».

У доповіді також зазначається, що в Нідерландах, Великій Британії та Іспанії частка мусульман буде ще вищою. А у ряді європейських мегаполісів корінні жителі опиняться в меншині. Зокрема, це чекає англійський Бірмінгем до 2026 року.

Згідно з дослідженням, кількість мусульман зростатиме, перш за все, за рахунок високої народжуваності нащадків іммігрантів, які прибули до Європи в 50-70 роках минулого століття, і нового потоку приїжджих із країн Близького і Середнього Сходу, Північної Африки і Азії.

Крім того, щорічно до країн Євросоюзу на ПМЖ прибувають до 2 мільйонів чоловік, більшість з яких жителі мусульманських країн. Нову проблему фахівці вже називають "демографічною годинниковою бомбою".

0


Вы здесь » Форум Свободы » Українська сторінка » Інтеграція на Захід: ЄС та НАТО>>"ЗА" і "ПРОТИ"